#ContactForm1 { display: none ! important; }

FILMAI /verta žiūrėti/

"Džokeris" (originalo kalba "Joker") - vienas spalvingiausių blogiukų kino istorijoje. Filmas susilaukęs daugybės prieštaringų vertinimų, nors ir laimėjo Venecijos kino festivalyje Auksinį liūtą.
Už pagrindinio herojaus nugaros slepiasi, deja, visai ne komiksų eilučių vertas turinys - ligotas, nemylimas, atstumtas ir emociškai visiškai suluošintas žmogus. Kiekvienam žiūrovui bet kuris filmas gali būti matomas kitaip - akcentuojant skirtingus juostos kadrus. Man šis filmas perdavė labai stiprią žinutę. Apie socialinę atskirtį, apie empatijos stoką, apie netoleranciją, apie psichinės sveikatos svarbą, apie žmogiškumo saulėlydį... Blogis, deja, neatsiranda iš niekur. Kas liūdina labiausiai? Turbūt tai, kad kiekviena visuomenė susikuria savo Džokerį.


Paula Ortiz'o dramą "Nuotaka" (originalo kalba "La Novia" arba ang. k. "The Bride") drąsiai priskirčiau kitokiam - tikram kinui. Ne veltui šis filmas buvo pristatytas ir Kino pavasaryje. Filmas unikalus savo estetine raiška. Aplodismentai operatoriui už jo darbą. Jeigu siužetas iš pirmo žvilgsnio matytas ir girdėtas šimtus tūkstančių kartų - meilės trikampis su visomis subtilybėmis, bet vaizdas, garsas, tam tikrų dalykų pateikimas žiūrovo akims daro šį filmą daugiau nei tik filmu. Sakyčiau, La Novia - vienas estetiškiausias erotikos ir intymumo pateikimas kadre. Pasižiūrėkite patys. Šis filmas, mano nuomone, arba prikausto ir sužavi, arba sakai "mheee, nieko gero" - viduriuko nebūna.

Kriminalinė drama "Mulas" (originalo kalba "The Mule") - 37-asis C. Eastwood'o režisuotas pilnametražis filmas, o tai jau šis tas, sutikite. Pagrindinio filmo herojaus Earlo Stouno gyvenime - ne pats lengviausias laikas. Senai išsiskyręs su žmona, deja, negali pasigirti ir gerais santykiais su dukra bei anūke. Visas jo gyvenimas jam buvo - gėlės. Kai Earlą užklumpa finansinės bėdos ir bankrutuoja jo verslas, atrodytų, viskam pabaiga. Bet šis senukas - ne iš kelmo spirtas! Jis imasi iš pažiūros visai nekalto pasiūlymo: užsidirbti pervežant krovinius iš taško A į tašką B. kokie tai kroviniai? Iš pradžių nerūpėjo ir pačiam Earlui, kol atlygio dydis už pervežimą ėmė viršyti visus įmanomus lūkesčius. Po kelių pirmų pervežimų paaiškėja, kad jo darbdaviai - Meksikos narkotikų kartelis. Galiausiai aštuoniasdešimtmetis vyras įkliūna policijai su 3 milijonų dolerių vertės kokaino siunta. Kuo viskas baigiasi? Pažiūrėkite patys.

Lietuviška komedija "Ir visų jų vyrai" gvildena amžiną kaip pasaulis temą - moterų ir vyrų santykius. Ir gvildena taip smagiai, kad net nepajunti, kaip juoką keičia gumulėlis gerklėje, o po to vėl norisi nusijuokti balsu, nes filme tobulai susipina juokas ir susimąstyti verčiančios temos. Gerai visiems pažįstamos lietuvių aktorės: Inga Jankauskaitė ir Kristina Kazlauskaitė - nuostabus tandemas! Tiesa, įvykių centre yra trys stiprios asmenybės, tai be jau paminėtųjų, trečiosios vaidmenį atliko jauna, gal kiek mažiau žinoma plačiajai auditorijai aktorė, Aušra Giedraitytė. Trys moterys, kurios ieško, klysta, pyksta, džiaugiasi, liūdi, na, ir, žinoma, myli. Myli savo gyvenimo vyrus, nors kartais atrodytų, kad be jų, joms būtų tikrai daug paprasčiau gyventi.Trileris "Banga" (originalo kalba "Bolgen", "The Wave") - puikiai įvertintas 40 - ajame Toronto tarptautiniame kino festivalyje ir prikaustantis prie ekranų savo istorija apie kataklizmą, kuomet Norvegijoje esantis kalnas prie ypač turistų lankomos vietos pradeda slinkti gilyn į vandenyną, taip sukeldamas milžinišką bangą, pasiglemžiančią  viską, kas pasipainioja kelyje.
Tai, kad tas kalnas tebestovi ir mokslininkai sutaria dėl to, kad kada nors ateityje ši katastrofa gali pasikartoti, tik dar labiau sukrečia ir priverčia susimąstyti apie tam tikrus globalinius reiškinius ir jų padarinius.

"Katvės karalienė" (originalo kalba "Queen of Katwe") - biografinė drama, kurioje pasakojama apie mergaitę iš Ugandos, išmokusią žaisti šachmatais. Ji dar būdama paauglė pirmą kartą Afrikos istorijoje tapo šachmatų meistre moterų kategorijoje.
Iš esmės, tai kino juosta atskleidžia daug daugiau, nei mergaitės, žaidžiančios šachmatais kasdienybę. Tai nuolatinė kova su savimi ir aplinkiniais, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių netiki mergaitės sėkme. Tuo pačiu, tai istorija apie pa(si)tikėjimą, viltį, na, ir, žinoma, saldžią pergalę.

Šešiems Oskarams nominuota drama "Liūtas" (originalo kalba "Lion") - sukurtas remiantis tikra istorija, sukrečiantis, unikalus ir labai emocingas pasakojimas apie žmogų, kuris ieškojo savo namų.
Penkiametis indų berniukas išvažiavo su savo broliu traukiniu . Po darbų jiedu turėjo grįžti namo, bet... Penkerių Saroo nubudo visu greičiu lekiančiame traukinyje nežinodamas, nei kur dingo jo brolis, nei kur jis važiuoja. Suvokė tik tai, kad negrįžtamai tolsta nuo namų ir savo šeimos.
Netikėtai atsiradęs Kalkutoje mažylis turi išgyventi. Alkanas ir vienišas.
Galiausiai jį išgelbsti pora iš Australijos, panorusi jį įsivaikinti. Gyvenimas Australijoje, žinoma, niekaip nepriartina Saroo prie gimtų namų Indijoje.
Mylintys įtėviai berniukui padovanojo gražią vaikystę, tačiau gimtų namų ilgesys jo niekada neapleido. Prabėgus net 25 metams po lemtingų įvykių jis, jau būdamas jaunuolis, ryžosi ieškoti prarastos šeimos...


"Mina" (originalo kalba "Mine") - kitoks nei dauguma trilerių. Ši kino juosta jautri, verčianti susimąstyti apie tikrąsias vertybes ir tikėjimą.
Jav armijos karys svetimoje teritorijoje, svilinančiame karštyje, praradęs gerą draugą ir kompanioną, apimtas baimės dėl savo gyvybės...
Nebūčiau pagalvojusi, kad filmas, kurio didžioji dalis veiksmo, jeigu taip galima pavadinti, vyksta vienoje vietoje, pagrindiniam herojui beveik nejudant iš vietos, gali būti toks įtraukiantis(!) ir nenuspėjamas.
Filmas tikrai vertas jūsų dėmesio.

"Stebuklas virš Hadsono" (originalo kalba "Sully") - biografinė drama su Tom'u Hanks'u. Įtraukianti ir nepaleidžianti iki pabaigos.
2009 m. sausio 15 dieną lėktuvas iš Niujorko oro uosto pakilo eiliniam skrydžiui į Šiaurės Karolinos valstiją. Lainerio salone buvo 155 keleiviai ir įgulos nariai. Netrukus po pakilimo pilotas oro uosto dispečeriams raportavo apie susidūrimą su laukinių žąsų pulku. Po susidūrimo sugedo du lėktuvo varikliai, vienas iš jų užsidegė. Aptarus galimus nusileidimo būdus kapitonas nusprendė, kad saugiausia bus leistis ant vandens.
Išlaikęs šaltą protą ir pasinaudojęs visa per daugelį metų darbo sukaupta patirtimi pilotas nutupdė lainerį ant Hadsono upės paviršiaus.
Ar nusileidimas buvo sėkmingas ir kas vyko toliau - pažiūrėkite patys.

Biografinėje dramoje "Pele. Legendos gimimas" (originalo kalba "Pele. Birth of a legend"), apie garsųjį brazilų futbolininką, vaizduojama įspūdinga Pele sėkmės istorija: nuo gyvenimo San Paulo lūšnynuose iki lemiamos rolės pelnant pirmąją Brazilijos pergalę pasaulio futbolo čempionate.
Dėl vaikio talento valdyti kamuolį niekas nedrįstų ginčytis, bet tam, kad taptų tuo, kas šiai dienai yra, futbolininkui reikėjo įveikti daugybę sunkumų ir tyliai nubraukus ašaras vėl stoti į kovą su savais ir svetimais demonais.
Mane ši kino juosta sužavėjo dar ir tuo, kad viskas - ir biografiniai faktai ir gyvenimo niuansai pateikiami žaismingai ir įdomiai.

Stipri drama "Švyturys tarp dviejų vandenynų" (originalo kalba "The light between oceans"), sukurta remiantis to paties pavadinimo M. L. Stedman 2012 metais bestseleriu tapusiu romanu, kitokia pabaiga.
Pirmojo pasaulio karo veteranas Tomas, norėdamas pabėgti nuo karo siaubo ir išsigydyti ne tik fizines, bet ir psichologines žaizdas, pasirenka tylų ir atokų švyturio prižiūrėtojo darbą prie Australijos kranto. Sugrįžęs į krantą vienai dienai tam, kad pratęstų darbo kontraktą, vyras įsimyli žavią merginą Izabelę, su kuria vėliau sukuria šeimą.
Laikui bėgant jaunavedžiai stengiasi susilaukti vaikelio, bet, deja, nesėkmingai... Vieną dieną prie salos, kurioje jie gyveno, jūra į krantą išmetė valtį, kurioje gulėjo jau nebegyvas vyras ir nerimastingas kūdikis.
Nuo tos dienos viskas pakrypsta netikėta linkme. Kokia? Pažiūrėkite patys.
Tiems, kurie neskaitė M. L. Stedman romano, nėra ko nusiminti, nes filmo juostos režisierius pasistengė perteikti literatūrinį kūrinį kuo įmanoma vaizdžiau.

Drama "Serena" (originalo kalba "Serena") nukels jus į praėjusios amžiaus trečiąjį dešimtmetį. Jaunavedžiai Serena ir Džordžas Pembertonao iš Bostono persikelia gyventi į Šiaurės Karolinos valstiją. Čia jie pasiryžę susikurti puikų gyvenimą. Iš pradžių viskas vyksta "pagal planą": vienas kitą dievinantys sutuoktiniai plečia verslo apimtis, pamažu įgauna vis aukštesnį socialinį statusą, užmezga naudingus ryšius su aukštuomenės ir valdžios atstovais, yra pasiruošę atremti bet kokias kliūtis. Serena savo veiklumu, nuovokumu bei drąsa nenusileidžia vyrui ir, atrodo, kad jų laimei niekas negali sutrukdyti.
Tačiau pamažu virš sutuoktinių galvų ima tvenktis juodi debesys. Po netikėto persileidimo, Serena sužino, kad ji tapo nevaisinga. Lyg to būtų negana, paaiškėja, kad Džordžas iš ankstesnių santykių turi nesantuokinį sūnų, kuriuo slapta rūpinasi. Jaunos moters širdyje išsikeroja neapykanta ir vieną dieną ji ryžtasi žmogžudystei.
Kaip manote, sutuoktiniams pavyko nugalėti demonus, kurie pasikėsino į jų šeimos laimę?

Biografinė drama "Georgia O Keeffe" (originalo kalba "Georgia O'Keeffe") pasakoja apie amerikietę menininkę Georgia O Keeffe ir jos vyrą fotografą, paveikslų galerijos savininką Alfredą Stieglitzą.
Niekam nežinoma tapytoja atvyksta į Niujorką, apsistoja mažame kambarėlyje, kuris priklausė Alfredo dukterėčiai. Jis neketino likti, tik suteikė pastogę atvykėlei, bet įvykiai klostėsi neįtikimu greičiu ir štai - fotomeninkas jau spragsi blykste, norėdamas įamžinti trapų Georgios grožį. Pirmoji JOS nuotraukų paroda. Skyrybos su žmona ir persikraustymas gyventi dviese su tapytoja. Tiesa, menininkų gyvenimas niekada nebūna paprastas ir aiškus. Poros laukia daug intrigų: tuo metės visuomenės požiūris į nuogos moters kūną atvirose fotografijose, Georgios tapytų paveikslų vertinimas, santykiai su buvusia Alfredo žmona, susitikimas su jauna investuotoja, galinčia paremti paveikslų galeriją... atsiribojimas ir gyvenimas laukinėje gamtoje, nuolatiniai grįžimai į senąjį gyvenimą, bandant susikurti naująjį.

Garsusis lietuvių režiesierės Linos Plioplytės darbas "Amžinai stilingos" (originalo kalba "Advanced Style") - puikus įkvėpimo šaltinis vyresnio amžiaus moterims, ir ne tik joms, kurios praradusios gyvenimo džiaugsmą ar/ir nusprendė būti "pilkos pelytės", kurių niekas negirdi, niekas nemato. Spalvingas, gaivališkas, nuotaikingas, įkvepiantis ir, žinoma, labai stilingas filmas su aiškia potekste - tai akibrokštas jaunystės kulto apsėstai Vakarų kultūrai.
Juostoje pasakojama apie 62 - 95 metų stilingas, drąsias, nepriklausomas ir labai ryškias niujorkietes. Jos nedūsauja dėl prabėgusios jaunystės, o džiaugiasi šia diena. Moterys važinėja spalvingais dviračiais, plepa su draugėmis, lankosi vakarėliuose, kultūriniuose susibūrimuose, eksperimentuoja su individualiu stiliumi ir mokosi naujų dalykų, kuriems vis neatrasdavo laiko. Mada šiame filme tampa saviraiškos priemone, leidžiančia senti pakelta galva.
Filmas tikrai vertas jūsų dėmesio!

Drama "Mūsų vaikai" (originalo kalba "I Nostri Ragazzi", anglų kalba "The Dinner") pasakoja dviejų brolių šeimų istoriją: du be galo skirtingų charakterių broliai - vienas teisininkas, kitas medikas, viena kitai priešiškos jų žmonos, ilgametė tradicija visiems keturiems pietauti prabangiame restorane - tik atliekama pareiga. Rodos nieko ypatingo. Daugelio šeimų kasdienybė. Iki kol vieną dieną mediko žmona žiūrėdama savo mėgstamą, kriminalinio pobūdžio, televizijos laidą pamato transliuojamą vaizdo įrašą, kuriame du paaugliai be gailesčio suspardo benamį... ir jai pasirodo, kad tai galėtų būti jų sūnus ir dukterėčia. Juo labiau, kad tą vakarą jie linksminosi draugų vakarėlyje.
Užverda tikros emocijų kovos tarp brolių šeimų. Net tada, kai išsiaiškinama tiesa, jie nežino, kaip tinkamai pasielgti.
O kaip elgtumėtės jūs, jeigu vaikai įsiveltų į nusikaltimą be liudininkų, o jūs turėtumėte galimybę - arba pranešti apie įvykį teisėsaugai ir sugriauti vaikų gyvenimą, arba skausmingai tylėti, tikintis, kad įvykis bus palaidotas užmarštin..?


Filmas "Kritikai gurmanai" arba "Valgytojai" (originalo kalba "Foodies") puikiausiai atskleidžia tai, kad kulinarija gali būti menu. O kiekvienai meno rūšiai būdinga turėti ir tos srities žinovus - "vertintojus".
Dokumentinis filmas supažindina su penkiais "foodies" - aukštosios virtuvės ekspertais, kuriems "Michelin" gidas atstoja Bibliją. Penki ekspertai, penkios asmenybės su savita pasaulėžiūrą ir skirtingu skoniu. Tarp jų - lietuvė Aistė Misevičiūtė, buvusi modelis, gyvenanti Prancūzijoje ir itin mėgstanti Japonijos virtuvę. Kiti ekspertai - JAV naftos bendrovės vadovas, linksmuolis iš anglų darbininkų klasės, pirmuosius žingsnius skonių pasaulyje žengianti studentė iš Honkongo ir tėvų pinigus žarstantis jaunuolis.
Filmo juostoje tarp didžiausių pasaulio megapolių užfiksuotas ir Vilnius. Intriguoja? Pažiūrėkite.

"Siuvėja" (originalo kalba "The Dressmaker") - tai stilinga drama su komiškais meilės išgyvenimais, kerštu ir atpildu už blogus darbus.
Veiksmas vyksta 1926 metais, Australijos mieste, kuriame mokyklinukas miršta neaiškiomis aplinkybėmis. Vienintelė jo mirties liudininkė - Mirta (kino juostoje ją įkūnija Kate Winslet). Ji tampa pagrindine įtariamąja ir yra išgabenama iš miesto. Po 25 metų Mirta, dabar jau išgarsėjusi suknelių kūrėja, grįžta į gimtąjį miestą pasirūpinti sergančia motina. Miestelėnams tai sukelia nepasitenkinimą. Kol jie stengiasi jai pakenkti, ji bando įrodyti savo nekaltumą.

Veiksmo drama "Greitoji pagalba" (originalo kalba "First Response") tik dar kartą paliudija faktą, kad turime tik šią akimirką ir tikrai nežinia, kaip gali pakrypti mūsų gyvenimai vos vos pasisukus vienam iš sraigtelių.
Veteranė paramedikė su savo partneriu pagrobiami ir priverčiami gydyti po ką tik įvykusio apiplėšimo sunkiai sužeistą ginkluoto nusikaltėlio brolį. Ar tikrai galima patikėti nusikaltėlių žodžiu? Ar paramedikų komanda susitvarkys su gyvenimo jiems mestais iššūkiais? Atsakymai - juostoje.

"Kolonija" (originalo kalba "Colonia") - tikrais faktais paremtas filmas apie jaunos poros išskyrimą ir jų beprotišką meilę, kuri įgalina nuversti kalnus tam, kad jie liktų drauge.
Pagrindinės filmo herojės vaidmuo atiduotas į Emmos Watson rankas. Juostoje karo policija pagrobia jos vaikiną ir uždaro į šalies pietuose veikiančią koloniją "Dignidad". Ši kolonija skelbiasi esanti maldos vieta, tačiau iš tikrųjų, tai sekta, iš kurios dar niekas nepabėgo. Pagrindinė herojė Lena atseka paskui mylimąjį į pietus ir prisijungia prie sektos...

Dokumentinė veiksmo drama "Kartelių žemė" (originalo kalba Cartel Land") - tai istorija apie kasmet prie Meksikos ir JAV sienos per narkotikų karus žūstančius žmones.
Rizikuodamas savo gyvybe dokumentinių filmų kūrėjas M. Heinemanas nusprendžia sekti dvi su vietos narkotikų karteliais kovojančias grupuotes ir šias gniaužiančias kvapą kovas pateikia savo kino juostoje.

"Pirmoji eskadrilė" (originalo kalba "Flyboys") - istorinė karinė drama, nukelianti į 1917 - uosius metus, kada virė I - ojo Pasaulinio karo batalijos.
Keli žavūs, jauni ir drąsūs amerikiečiai ryžtasi paklausyti širdies balso ir savanoriškai išvyksta į Europą. Visi jie susitinka vedini vienos svajonės - išmokti skraidyti. Jie net neįtaria, kad visi drauge patirs didingą nuotykį - taps pirmaisiais pasaulyje karo pilotais ir bus vainikuojami tikrais tautos didvyriais.

Dar vienas kriminalinis veiksmo trileris "Londono apgultis" (originalo kalba "London has fallen") pasakoja apie svarbiausių šalių lyderių susitikimą Londone, kur jie dalyvauja Jungtinės Karalystės premjero laidotuvėse. Teroristai nutarė pasinaudoti šia galimybe saviems tikslams įgyvendinti... ir užvirė tikras pragaras žemėje.

"Pasienis" (originalo kalba "Border Run" arba "The Mule") - tai Buenos Airėse, Argentinoje gimusios režisierės kino juosta, pasakojanti apie narkotikų kelią ir kontrabandą. Čia neegzistuoja garbės kodeksas. Vienintelis tikslas - išgyventi.
Pagrindinis vaidmuo patikėtas Sharon Stone. Juostoje ji televizijos reporterė, ieškanti dingusio brolio. Tiesa, apie tai, kuo iš tikrųjų verčiasi brolis, ji sužino tik atvykusi jo ieškoti į Meksiką.

Persekiojimo trileris "Tobulas apiplėšimas" (originalo kalba "Heist") - įtraukianti kino juosta su žaviuoju Robertu de Niro.
Istorija pasakoja apie vyruką, dirbusį kazino krupje ir sumaniusį tą patį kazino apiplėšti. Čia ir baigiasi šabloniškumas. Pinigų vyrukui prireikė ne savo gyvenimui pagerinti, bet dukters operacijai. Taigi, tai gyvybės arba mirties nuosprendis mažai mergaitei. Dar daugiau spalvų filmui suteikia tamprūs mafijos ir teisėsaugos ryšiai.

Antigang
Veiksmo drama "Antigangsteriai" (originalo kalba "Antigang") - tai prancūzų režisieriaus Benjamin'o Rocher'o juosta, kurioje garbingas vaidmuo skirtas prancūzų kino žvaigždei Žanui Reno.
Kino juostoje tikrai netrūksta veiksmo ir įvairių istorijos vingių, mat šie policininkai dirba kiek kitokiais metodais nei dauguma. O kur dar prancūziškas sarkazmas ir laiku bei vietoje nuskambantys juokeliai!
Filmui, sakyčiau, net nekiša kojos tai, kad ši juosta yra garsaus britų trilerio perdirbinys. Geras laikas žiūrint - garantuotas.

Me before you
Drama "Aš prieš tave" (originalo kalba "Me before you") pasakoja istoriją apie meilę gyvenimui, jaunuolio patirtą traumą ir kitokį gyvenimą, prie kurio, deja, jis niekaip negali priprasti ir susitaikyti su jam siųstais likimo išbandymais.
Vieną dieną prie vežimėlio prikaustyto jaunuolio ir jo tėvų namų slenkstį peržengia keistuolė Luiza, kurios misija šiuose namuose - tapti pagalbininke ir kompanione pagrindiniam juostos herojui jaukinantis tą kitokį gyvenimą. Jai pavyksta daug daugiau - sugrąžinti jaunuoliui gyvenimo džiaugsmą. Kartu jie išgyvena tai, kas juos pakeičia visam laikui negrįžtamai.
Ši kino juosta ne apie banalią meilės istoriją, kai jie gyvena ilgai ir laimingai. Tai istorija apie viltį ir susitaikymą, apie kitokią būtį, apie grąžintą džiaugsmą ir norą, kad viskas kas sukurta dabar ir liktų vieninteliais prisiminimai...
Stipri stiprių žmonių istorija, supurtanti iš vidaus.

Dėdė, Rokas ir Nida
"Dėdė, Rokas ir Nida" - tai lietuvių kūrėjų darbas. Smagi, pilna nuotykių romantinė komedija, kurios veiksmas nukelia mus į vieną gražiausių Lietuvos kampelių - Nidą. Pas buvusį buriuotoją, kurio praeitis tikrai ne vien pūkuoti avinėliai, vasaros metu viešnagei atvyksta sūnėnas, kurį kaip niekam tikusį nurašo tėvas ir atsiunčia į Nidą "reabilituotis". Šis apverčia savo dėdės ir visų vietinių gyvenimus aukštyn kojomis. Dar pakeliui į Nidą Rokas sutinka TĄ merginą, o atvykęs į vietą ir pamatęs jachtas įsimyli antrą kartą. Nuo tos akimirkos jo svajonė - dalyvauti regatoje.

5 to 7
Filmas "Nuo 5 iki 7. Įsimylėjėlių laikas" (originalo kalba "5 to 7") - priskiriamas romantinės dramos, su komedijos prieskoniu, žanrui.

Juostoje pasakojama istorija apie dvi susitikusias sielas, gal kiek ne laiku, gal nevisai vietoje, bet susitikusias - nuotykiams ir audringiems išgyvenimams. Daug žadantis rašytojas susižavi prancūzaite, kuri, beje, yra ištekėjusi dviejų vaikų mama. Jie susitikinėja tarp penktos ir septintos vakaro. Visa tai panašu į painų romantinį žaidimą iki kol... pagrindinis herojus nusprendžia, kad jam negana tų dviejų valandų ir nusprendžia pasipiršti mylimai moteriai. Tada viskas apsiverčia aukštyn kojomis ir visiems istorijos dalyviams tenka priimti gyvenimo siųstas pamokas.
Race

"Lenktynės" (originalo kalba "Race"). Dar kitas iš originalo kalbos lietuviškai verčiamas šios kino juostos pavadinimas - "10 laisvės sekundžių". Kaip sakoma, kaip pavadinsi - taip nepagadinsi, frazė tinkanti šiai juostai.
Tai biografinė drama, pasakojanti neįtikėtiną afroamerikiečio lengvaatlečio Jesse Owenso istoriją, 1936 metų Berlyno olimpinėse žaidynėse laimėjusio rekordinius 4 aukso medalius. Olimpiada vyko jau valdant Hitleriui bei Vokietijoje vyraujant arijų rasės viešpatavimo Žemėje teorijai.
Stipri siužetinė linija, įtraukiantis scenarijus ir sunkiai šiai dienai suvokiami faktai, kad tai vyko iš tikrųjų.

By the Sea
"Prie jūros" (originalo kalba "By the Sea") - romantinė drama, kurią režisavo pati Angelina Jolie. Gerai tai ar nevisai, kad pagrindinį vyro vaidmenį juostoje patikėjo ne kam kitam, o savo mylimajam Brad'ui Pitt'ui, spręskite patys peržiūrėję filmą. Beje, pagrindinį moters vaidmenį, nė kiek nesikuklindama, skyrė sau.
Juostoje krizę išgyvenanti pora - buvusi šokėja ir rašytojas nutaria paskutinį kartą pabandyti išsaugoti santuoką ir iškeliauja atostogų į Prancūziją. Sutuoktiniai apsistoja nedideliame ramiame miestelyje ant jūros kranto ir pamažu bando susidraugauti su vietiniais. Nuostabi aplinka, deja, nepadeda porai išspręsti santykių krizės. Moters depresija dėl prarasto vaiko verčia jos vyrą pasinerti į alkoholizmą. Tačiau net ir tokiu momentu pora sugeba pažvelgti į save iš naujo ir atrasti svarbiąsias gyvenimo tiesas.

The Choice
"Klausyk širdies" (originalo kalba "The Choise") - romantinė drama, pastatyta pagal jauno rašytojo Nicholo Sparkso, kuris gerai visiems atpažįstamas iš tokių knygų kaip "Žinutė butelyje" arba "Užrašų knygutė", "Brangusis Džonai" ir "Amžinai tavo", romaną.
Iš pirmo žvilgsnio siužetas lyg ir aiškus: užkietėjęs mergišius, bet amžinas vienišius neranda sau tinkamos moters ir staiga, į kaimynystėje esantį namą atsikrausto žavi mergina, kuri, žinoma, tampa susižavėjimo objektu ir TA gyvenimo moterimi, kurios pagrindinis filmo herojus laukė. BET kažkas šioje juostoje yra kitaip nei "seilėtose" meilės dramose. Ir kiek netikėti siužeto vingiai, ir pabaiga...
Na, jeigu žadate tuščiai švaistyti laiką, tai šis filmas nebūtų jūsų blogiausias pasirinkimas. Žinoma, jis savo emocine linija neprilygsta veiksmo trileriui ar istorinei dramai, bet kartais norisi būtent tokio tipo filmo.

Captain Pfillips
"Kapitonas Phillipsas" (originalo kalba "Captain Phillips") - tikra išgyvenimo drama pasakoja apie keleto metų senumo įvykius, kai krovininį amerikiečių laivą "Alabama" užgrobė keturi jauni (17-19 m.) somaliečiai.
Amerikiečių laivo kapitonas, pamatęs besiartinančius piratus ne tik elgėsi pagal instrukcijas, bet ir neprarado žmogiškumo - paslėpė savo įgulą, o pats buvo paimtas į nelaisvę. Toliau juostoje pasakojama apie kapitono ir piratų vadeivos konfrontaciją. Abu jie su savais tikslais ir pasaulėžiūra, bandydami išlaviruoti esamoje situacijoje, vyrai supranta, kad jų likimai nevisai jų pačių rankose. Čia įsipainioję politiniai ir ekonominiai interesai.

The Martian
"Marsietis" (originalo kalba "The Martian") - dar vienas mokslinės fantastikos veiksmo filmas su Mattu Damonu priešakyje.
Ambicingą NASA misiją Marse nutraukia galinga kosminė audra, todėl astronautų įgula nedelsiant evakuojama į Žemę. Deja, evakuacijos metu nuo įgulos netikėtai atsiskiria vienas astronautas. Įgula net neturėjo vilties, kad jis galėjo išgyventi... bet kartais nutinka patys neįtikinamiausi dalykai. Astronautas gyvas! Jis išgyveno audrą Marse ir su siaubu suvokia, kad čia liko vienui vienas.
Ar jam pavyks atkurti nutrūkusį ryšį su NASA? Ar komanda, sužinos, kad jis gyvas ir grįš jam padėti? Laikas šį kartą, deja, nėra sąjungininkas.

Interstellar
"Tarp žvaigždžių" (originalo kalba "Interstellar") priskirtas mokslinės fantastikos žanrui, bet kai žiūri šį filmą, užsimiršti ir viskas atrodo įmanoma.
Filmas kelia klausimus apie gyvenimo prasmę, ar žmonijai lemta mirti Žemėje, ar sugebėsime rasti būdų, kaip užkariauti beribę Visatą. Šis filmas nėra sausas mokslinis skaitalas, tai žmonės, jų istorijos ir likimai. Jausmai. Ir, žinoma, pasirinkimai: stačia galva nerti į atradimus Visatoje, žinant galimybę niekada nebepamatyti artimųjų, ar tyliai ramiai laukti pabaigos.

Venuto al Mondo
"Gimę mylėti" (originalo kalba "Venuto al Mondo) - Sergio Castellitto drama, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka žavingoji Penelope Cruz. Tai istorija apie vienišą mamą, kuri su sūnumi atvyksta į Sarajevą. Čia surengta speciali paroda atminti Bornijos karo aukoms. Šis karas pasiglemžė ir jos sūnaus tėvo gyvybę.
Prieš šešiolika metų jauna moteris su sūnumi ant rankų pabėgo iš šio krašto, bet berniuko tėvui teko likti ir jis žuvo. Šios kelionės pirminis tikslas buvo motinos noras ištaisyti tam tikras gyvenime padarytas klaidas... bet viskas tapo labai komplikuota, kai moteris akis į akį susiduria su praeitimi, karo pasekmėmis ir nemaria meile.

The 33
 Filmas "33" (originalo kalba "The 33") - tai istorinė biografinė drama, kuri, manau, nepaliks jūsų abejingų. Istorija pasakojama remiantis tikru gyvenimo įvykiu, kai įgriūna vario ir aukso kasykla, kurioje tuo metu darbuojasi 33 vyrukai. Staiga jie tampa žemės įkaitais, įkalintais tokiame gylyje, kai viršuje likusieji abejoja, ar išvis galėjo kas nors išgyventi, nekalbant apie išsigelbėjimą... BET, kai yra bent vienas, o jų buvo ir daugiau, tikintis - gali įvykti tikras stebuklas. Ar kalnakasių gelbėjimo operacija buvo sėkminga? Atsakymai kino juostoje.

Intern
Kitas mano rekomendacijos nusipelnęs filmas nebus toks rimtas, bet dėl to ne mažiau vertas jūsų dėmesio - "Praktikantas" (originalo kalba "Intern"). Tai žavi komedija apie kartų skirtumus, norą būti naudingu ir galimybę prasmingai leisti dienas net gi išėjus į užtarnautą pensiją. Vis dėlto, turbūt tikrai labai daug priklauso nuo mūsų požiūrio, bet kurioje gyvenimo situacijoje.
Septyniasdešimtmetį našlį Beną, kurį vaidina R. de Niro visai be reikalo iš anksto nurašo jauna, perspektyvi internetinės įmonės vadovė Džiulė, kurią vaidina, kaip visuomet žavinga A. Hathaway. Benas net neketina pasiduoti ir nuleisti rankų - dabar pats metas įrodyti jaunajai kartai, ką sugeba šių laikų septyniasdešimtmečiai.


Jeigu norisi ko nors lengvo, moteriško ir to, kas galėtų prajuokinti lietingą vasario dieną - "Paryžius, bet kokia kaina" (originalo kalba "Paris a tout prix") kaip tik jums. Pagrindinė herojė Maja - sparčiai karjeros laiptais kylanti stilistė. Išsvajotame mieste susikūrusi gyvenimą tokį, apie kurį svajojo ir pamiršusi savo tikrąją kilmę vieną dieną patiria tikrų tikriausią akibrokštą - deportacija į gimtąjį Maroką. Štai čia ir verda tikrasis veiksmas.
Šmaikšti ir pikantiška prancūzų komedija, manau, leis atsikvėpti nuo kasdienių rūpesčių.

"Ronaldo" (originalo kalba "Ronaldo") - tai dokumentinė juosta apie Real Madrid komandos puolėją ir vieną iš žymiausių bei garsiausių futbolininkų pasaulyje. Ši 14 mėnesių filmuota juosta mums leidžia lyg pro raktų skylutę pažvelgti į futbolininko gyvenimą iš arti: šeima, sūnus, karjera, namai ir, žinoma, pilnutėliai stadionai, skanduojantys Cristiano vardą.
Nemeluosiu, prieš pradedant žiūrėti šią juostą turėjau šiokių tokių išankstinių nuostatų, bet filmui net neįpusėjus, jos sugriuvo kaip kortų namelis. Nebūtina būti Madrido Real'o fanu, Cristiano Ronaldo gerbėju ar sportininku, kad norėtųsi žiūrėti šį filmą. Tiesiog, tikra tikro žmogaus tikro gyvenimo istorija - su paklydimais ir atradimais, šlovės akimirkomis ir juodo darbo viršvalandžiais...

"Susikaupk" (originalo kalba "Focus") - romantinė, kriminalinė komedija, pagal iMDb vertinama 6,6 balais iš dešimties. Mano manymu, vertinimai galėtų būti ir šiek tiek aukštesni - vien jau ko vertas Will'o Smith'o sukurtas pagrindinis vaidmuo.
Taigi, pagrindinis herojus Nikis yra aferistas, tiesa, vienas geriausių savo srityje. Eilinio darbelio metu Nikis susipažįsta su neeiline mergina Džese (ją vaidina Margot Robbie). Gražuolė paprašo aferų meistro išmokyti keleto triukų. Pamažu jų bendravimas peržengia mokytojo ir mokinės santykių ribą. Vyras pažeidžia vieną pagrindinių savo pasaulio taisyklių - nepainioti darbo su jausmais. Išsiskyrimas tampa neišvengiamas.
Praeina treji metai ir jie vėl netikėtai susitinka Buenos Airėse, kur, kaip vėliau paaiškėjo, yra nusitaikę į tą patį grobį. Nikiui šis darbelis turėjo būti paskutinis, toks, po kurio galėtų leisti sau išeiti į užtarnautą poilsį. Tačiau Džesė turi savo planų ir visai neketina trauktis. Čia ir prasideda visi įdomumai! Kas laimės "žaidimą"? O gal abudu susivienys ir keliaus ta pačia linkme..?

Dar vienas vertas jūsų dėmesio filmas - tai "Tikra istorija" (originalo kalba "True Story"). Pagal iMDb ši drama su mistikos ir trilerio prieskoniu įvertinta 6,3 balo iš dešimties.
Pažemintas The New York Times žurnalistas Maikas Finkelis ieškodamas būdų, kaip neiškristi iš žurnalisto rogių, sužino, kad kažkas pasisavino jo tapatybę. Tas "kažkas" - žmogžudyste kaltinamas Kristijanas Longas. Žurnalistas imasi tyrimo, kuris virsta katės ir pelės žaidimu. Stipri psichologinė linija, įtemptas siužetas ir visai netikėta atomazga. Tas filmas, kai žiūri ir jau patiki tuo, ką matai ir girdi, kai staiga paaiškėja, kad tai... tik akių dūmimas.

Nuotykių drama, trileris "Everestas" (originalo kalba "Everest") - be jokių abejonių vertas peržiūros.
Taip, tai tikrai ne pirmasis ir, manau, ne paskutinis filmas apie šią mistinę vietą ir baimę bei tuo pačiu pagarbą keliantį kalną. Ši vieta savo mistiškumu traukia ir žavi tiek nuotykių ieškotojus, tiek filmų kūrėjus bei knygų rašytojus.
Šioje kino juostoje pasakojama apie dviejų ekspedicijų kelionę į viršukalnę. Atšiauriausios gamtos stichijos epicentre filmo herojai akis į akį susiduria su protu sunkiai suvokiamomis aplinkybėmis, kurių akistatoje jie turi pripažinti, jog ilgai puoselėti siekiai ir svajonės virsta nuožmia išgyvenimo kova.
Kvapą gniaužiantys filmo vaizdai filmuoti Everesto papėdėje, Tibete ir Italijos Alpėse, o scenarijų juostai parašė tokių mums visiems gerai žinomų kino juostų - "Lūšnynų milijonierius" ir "Mažesnio Dievo vaikai" scenaristas Mark'as Medoff'as.

Serialas "Begėdis" (originalo kalba "Shameless"). Žanras, sakyčiau sunkiai nusakomas, nors apibūdinamas kaip drama, komedija. Serialas, kurį nominuoja dviems "Emmy" - jau šis tas.
Tai labai gyvenimiška kova už būvį. Gal kiek sutirštintos spalvos tam tikrų dalykų, bet jose, praskiedus gaiviu vandenėliu, dažnas galėtume atrasti save, kaimyną, o gal bendradarbį. Vaizduojamos situacijos gali apversti jūsų požiūrį 180 arba visais 360 laipsnių kampu, o galbūt suteiks progą tiesiog smagiai pasijuokti ir leis slapčia pasidžiaugti, kad jūsų gyvenimas tai jau tikrai kur kas geresnis nei šių Begėdžių...

"Vaikštantys numirėliai" (originalo kalba "The Walking Dead") - siaubo trileris, kuris, maniau, bus pigokas mumijų šou, bet klydau. Pagal IMDb reitingus vertinamas 8,7 iš 10 balų. Patikėkite, kaip serialui - tai tikrai daug.
Šiame seriale pasakojama istorija apie žmones, bandančius išgyventi po pasaulį ištikusios apokalipsės, kurios metu didžioji dalis žmonijos virto zombiais. Bandyti išgyventi yra viena, o nevirsti sąmoningu zombiu, išsižadėjusiu visų savo nuostatų, kurie egzistavo iki protu nesuvokiamų reiškinių, apėmusių visą pasaulį - visai kas kita... Nenužmogėti kai aplink vien vaikštantys numirėliai - misija NEįmanoma, o gal..?

Turbūt vienas populiariausių serialų yra "Kostiumuotieji" (originalo kalba "Suits"). Vyrai vyrai vyrai... kokie jie žavūs! Teisininkai, bet ne nuobodūs "freak'ai" ar knygas graužiantys "geek'ai". Subtilus humoro jausmas, vienas kito pašpilkavimai, teisininkų gyvenimo detalės, įvilktos į spalvotą popierėlį. Kas gaunasi? Skanus saldainis žiūrovams. Lengvas, malonus žiūrėjimas ir šypsnis pro ūsą.

Turiu silpnybę ne tik prancūziškam kinui, bet ir filmams, kurie pastatyti remiantis tikrais faktais. Iš paskutiniųjų peržiūros - "Menis" (originalo kalba "Manny"). Tai dokumentinis filmas apie boksininką Manny Pacquiao. Prieš tapdamas vienu labiausiai gerbiamų sportininkų visame pasaulyje, šis žmogus įveikė be galo daug sunkių išbandymų. Tai gyvenimo istorija ir tikrai daugiau nei "tik" boksas. Istorija apie nepriteklių, baimę, vargą, begalinį troškimą pakilti iš gyvenimo purvo... Asmeniškai man, gražiausia šiame filme tai, kad įveikus visus sunkumus ir tapus gerbiamu sporto pasaulyje Jis nenusisuko nuo tų, kurie vis dar yra tame purve, iš kurio jis išsikapstė.

Kitas iš rekomenduojamų peržiūrėti - "Apiplėšti mafiją" (originalo kalba "Rob the Mob"). Tai kriminalinė drama apie pogrindinį mafijos gyvenimą ir porelę "nurautų" įsimylėjėlių, kurių kasdienybę temdo pinigų stygius. Ne, jie nesėdėjo rankų sudėję, priešingai - pabandę dorai užsidirbti skolų išieškojimo sferoje, pasuko "lengvesniu" nusikalstamumo keliu. Įsimylėjėlių porelė, kaip kokie Boni ir Klaidas, sumaniai apiplėšinėja mafijai priklausančius klubus, kuriuose visuomet galima rasti dideles grynųjų pinigų sumas. Viename pagrindiniame klube jie aptinka stambesnį grobį nei tikėjosi. Išradingoji porelė tampa mafijos ir FTB taikiniais.

"Žodžiai" (originalo kalba "The Words").
Roris - rašytojas, kuris desperatiškai stengiasi išgarsėti. Vieną dieną vyras randa kažkieno pamestą rankraštį. Susižavėjęs radiniu jis jį publikuoja kaip savo. Pagaliau rašytojas išgarsėja ir gauna taip trokštamą pripažinimą. Tačiau pasirodo, kad gyventi su svetima šlove nėra taip lengva kaip jam atrodė.
Nors filmas IMDb įvertintas 7,1, bet yra įtrauktas į daugelio žiūrimiausių top dešimtuką. Mano manymu, puiki romantinė drama.

"Bėgantis labirintu (originalo kalba "The Maze Runner") - mistinis veiksmo trileris su mokslinės fantastikos intarpais - stipru. 
Esate matę ar girdėję, kaip mokslininkai painiuose labirintuose įkalina laboratorines žiurkes ir stebėdami jų reakcijas, nagrinėja intelektą, sumanumą ir kitas savybes? Panašu, kad ateityje tyrinėtojai į labirintus uždarys žmones.
Būtent toks šiurpus scenarijus atskleidžiamas šiame įtempto siužeto filme. Tai istorija apie pasaulį, išgyvenusį Apokalipsę, kuriame grupė išlikusių ieško išėjimo iš klaidaus labirinto.
Labirinte įkalintų vaikinų tikslas vienas - išgyventi. Rasti išėjimą ir pabėgti. Kai kurie bando ištrūkti jau antrus metus... Ar kam nors pavyks tai padaryti?

"Reidas. Atpirkimas" (originalo kalba "The Raid. Redemption") - tai kriminalinis veiksmo trileris, priverčiantis susimąstyti apie povandenines sroves, teliūskuojančias visiems mums po kojomis.
Specialiosios paskirties policijos būrys gauna užduotį - sulaikyti prekeivių narkotikais gaują pačiame Džakartos centre. Trisdešimties aukštų pastate knibždėte knibžda ginkluotų nusikaltėlių. Vienas netikėtumas sugriauna visą operaciją. Prasideda karas be jokių taisyklių. Dvidešimt savo srities profesionalų, vienas išprotėjęs narkotikų baronas ir trisdešimt pragariškų aukštų.

"47 roninai" (originalo kalba "47 Ronin") - tai veiksmas ir gyvenimo drama vienoje kino juostoje.
Japonų liaudies legenda paremtas filmas pasakoja XVIII amžių menančią istoriją apie ištikimybę, kerštą, draugystę ir neišsemiamą samurajų drąsą.
Istorijos centre - 47 roninai (samurajai be Mokytojo), kurie, netekę savo Mokytojo prisiekia atkeršyti už jo mirtį, nepaisydami už tai jų lauksiančio mirties nuosprendžio.
Nelabai suprantu, kodėl pagal IMDb reitingus šio filmo vertinimas tik 6,3/10, nes tai tikrai estetiškai pateikta vizualizacija apie tam tikrą Japonijos kultūros istorinį periodą.

"Laukinė" (originalo kalba "Wild")
Kelionė į save - mintis neapleidžianti žiūrint šį filmą.
Pagrindinė filmo veikėja - jauna ir žavi moteris, tačiau visiškai tarp gyvenimo vertybių ir nuostatų pasiklydusi asmenybė. Žlugusi santuoka, priklausomybė heroinui, alkoholis, nesuskaičiuojama daugybė vienos nakties nuotykių su nepažįstamaisiais, širdį draskantis motinos netekties skausmas... Po daugybės tokių chaotiškų metų, vieną dieną, ji stabteli ir supranta, kad jeigu tai tęsis toliau - rytdienos gali ir nesulaukti.
Pati savęs išsigandusi mergina priima sprendimą - nusprendžia leistis į 1771 kilometro kelionę pėsčiomis. Kelionė be konkretaus tikslo ir grįžimo datos - tai visai ne bėgimas nuo problemų, o geriausias būdas susidėlioti mintis, ir paklydus, vėl atrasti tikrąjį save.
Emocijas dar labiau sustiprina faktas, kad filmo siužetas - ne iš piršto laužtas. Filmas sukurtas pagal tikrą amerikiečių rašytojos Cheryl Strayed gyvenimo istoriją.

"Kiniška dėlionė" (org. kalba - "CASSE-TÊTE CHINOIS" )
Na, čia mane išduoda meilė magiškajai Audrey Tautou ir prancūziškam kinui. 
Po skyrybų su žmona Ksavieras keliauja paskui ją ir du vaikus iš Paryžiaus į Niujorką. Vyras bando tėvystę derinti su romano rašymu ir buto paieškomis. Tačiau Ksaviero gyvenimas - tikra kiniška dėlionė: jis sutinka būti donoru lesbiečių porai, vesti Amerikos kinę dėl legalizacijos dokumentų ir vėl užmegzti romaną su pirmąja meile Martina, kuri atvyksta jo aplankyti.
Lengva romantiška komedija, žavinti nebanaliu siužetu."Basomis į laimę" (org. kalba - "Barefoot" )
Dar viena romantinė komedija su kiek kitokiais istorijos vingiais. 
Turtingos šeimos nevykėlis sūnus susipažįsta su jauna psichiatrinės ligoninės, kurioje pats dirbo valytoju, paciente. Paaiškėja, kad ši buvo visą gyvenimą izoliuota nuo realaus gyvenimo. Norėdamas įtikinti savo šeimą, kad jis pagaliau susitvarkė savo gyvenimą, parsiveža ją namo, į brolio vestuves. Ten mergina visus sužavi savo naivumu ir paprastumu, ir užsimezga keistai romantiški santykiai...
Šiaip pakankamai retai žiūriu romantines dramas ar komedijas, bet kartą metuose būna toks laikas. Ir tuomet renkuosi kažką įdomesnio nei "ilgai ir laimingai".

"Užsienietis" (org. kalba - "The Expatriate" / "Erased" )
Painus, įtraukiantis trileris, kuris išnarplioja tarptautinio sąmokslo pinkles. Buvęs žvalgybininkas iš Amerikos su dukra persikrausto į Belgiją ir pradeda darbuotis tarptautinei informacinių technologijų korporacijai. Jo įžvalgos ir sumanumas labai praverčia naujajame darbe, tačiau staiga vyro gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom, kai savo biurą randa tuščią, be jokių ženklų, kad jis čia kada nors dirbo. Atrodo, kad Benas yra tiesiog ištrintas iš korporacijos gyvenimo, tiksliau - ištrinta visa korporacija.

"Išlikimo žaidimas" (org. kalba - "Beyond the Reach" ) -  kietas ir aštrus veiksmo trileris su Michael'u Douglas'u.
Veiksmas vyksta Mohavio dykumoje, kurioje įdienojus temperatūra šokteli iki 50 ir daugiau laipsnių karščio. Pinigais aptekęs verslo magnatas Džonas Madekas kartu su samdytu jaunu pėdsekiu Benu leidžiasi į retų gyvūnų medžioklę, tačiau po vieno netikėto įvykio ši medžioklė virsta tikru išgyvenimo žaidimu.
Prikausto dėmesį nuo...iki. Tikrai vertas dėmesio tų, kurie mėgsta įtemptą siužetą ir veiksmą. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą