#ContactForm1 { display: none ! important; }

2017 m. rugsėjo 1 d., penktadienis

Apie supermamyčių kultą, Alfa kartą ir forumiukus - tik apie viską iš kito kampo

Note/Mark/Write down
Visą rugpjūtį daugiau skaičiau nei rašiau. Tiesiog ryte rijau informaciją - pradedant moksline literatūra baigiant žurnalais. Na, ir pripažinsiu, paskaitinėju vieną forumą. Tik tiek, kiek perskaičiusi naujos savaitės info akimis permetu, apie ką gi kalba tos būsimos mamos - grynas smalsumas. Ir esu didžiai nustebusi! Ne, deja, ne gerąja prasme, šį kartą. O blogiausia, kad kai jau pagalvoju "vajeee...", tai kitą kartą bumteli dar kas nors tokio labiau WOW.
Shit happens
Nematai žmonių gyvai, nežinai jų socialinio statuso, išsilavinimo, charakterio savybių, kartais net amžiaus, bet suvoki, kad "nieko gero". Taip sakau ne todėl, kad norėtųsi susireikšminti, bet todėl, kad man pasidarė nuoširdžiai neramu, kaip gi jos augins tas savo atžalas, jeigu dabar joms priimtiniau kliautis forumo pezalais, o ne literatūra ar mediko žodžiu!? Na taip, pakankamai moteriška savybė kartais paverkšlenti, pasiguosti ar save nuraminti tam tikrais klausimais, BET lankantis pas mediką neklausti, o grįžus namo parašyti į forumą - atsiprašau, kažkaip "vištiška", sakyčiau. Arba vietoj to, kad atsiverstum literatūrą ar paprastesniu atveju - google paiešką, rašai forumiukyje: kas kaip kodėl ir dėl ko. Tamsuoliškumas, ne kitaip. Tamsuoliškumu vadinu ne forumų skaitymą ar rašymą juose, bet tą nenorą ar nesugebėjimą ieškoti tau svarbios informacijos, negebėjimą jos atsirinkti ir sisteminti, nekalbant apie pritaikymą... Ir taip po truputį analizuojant viską, prieinu išvados, kad štai iš kur tos snobiškos "supermamos" atsiranda! Štai iš kur tas negatyvų atspalvį įgavęs "supermamyčių" kultas. Brrr...
Žinote ką? Jei XXI amžiuje, kai visi rėkte rėkia, jog ugdome ateities žmones - Alfa kartą, kuri turės galimybes įgyti tokias profesijas ir dirbti tokius darbus, apie kokius mes X ar Y kartos atstovai net negalėjome pagalvoti, pirminė vaiko aplinka, kuri formuoja visa ko pamatus, nėra adekvati tiek, kad gebėtų sąmoningai ieškoti žinių  moksliniu pagrindu grįstoje literatūroje. Tai apie ką mes kalbame?!? Na žinoma, galime manyti, kad nesvarbu kokioje pirminėje aplinkoje vaikas praleis pirmuosius metus, vis tiek visą darbą atliks ugdymo įstaigos, bet ar tikrai taip bus?
Image/Effigy/Portrait/Picture
Esančias ir būsimas mamas skatinčiau perkratyti savo pasaulėžiūrą, gerai perkraustyti sukauptų žinių bagažą - neabejoju, rasite šį tą gerokai pasenusio, nebereikalingo ar tiesiog be tikslo saugomą; reikalui esant pertvarkyti stalčiukus taip, kad jie funkcionuotų šiandien, o ne "prieš dešimt metų, tai buvo taip"; permąstyti, ar tikrai tikslingai darote vienus ar kitus dalykus; na ir galiausiai, rimtai pagalvoti, ką galite geriausio pasiūlyti savo vaikui (vaikams). Tik tiek. Sąmoningumo visose srityse. Rožiniais zefyrais uždengtas akis ir ledinukais užkimštas ausis palikime tvpagalbos dalyviams ir žiūrovams. Ir nepamirškite senos geros tiesos, kuri ne visada, bet labai dažnai pasitvirtina: vaikai - tėvų atspindys. Tad sužibėkite reikiamu metu, mieli tėveliai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą